Muži a šperky

22.02.2021

Doba, kdy byly snubní či pečetní prsten, řetízek kapesních hodinek a manžetové knoflíčky jedinými pánskými šperky, je ta tam. Možností, jak dnes pánský outfit doplnit a celkový dojem z něj pozdvihnout, je spousta. I přesto platí, že méně je více. Co ve zdobení pánských outfitů přibylo a jak šperky nosit?

Úplným základem jsou hodinky. Pokud jich nehodláte vlastit více, pak vězte, že praktičtější jsou stříbrně zbarvené s koženým řemínkem. Celokovové náramkové hodinky se k obleku nehodí. Látkové a gumové pak patří k džínům pro volný čas.

Hodinky se hodí doplnit náramkem. Ty už se staly oblíbenými stálicemi pánských šperkovnic. Protože muži nestřídají šperky tolik, jako ženy, je vhodné volit náramky, které vydrží každodenní nošení. Takovými jsou ty z minerálů. Minerální korálky kromě velkého množství barev nabízí i rozmanité vlastnosti, které navíc můžete zesílit volbou podle Vašeho znamení. V nabídce najdete náramky i s ozdobamí ze stříbra či chirurgické oceli.

Vkusnými elegatními doplňky jsou rozhodně manžetové knoflíčky, ozdoby do klopy saka, kapesníčky, spony na kravaty. Tyto ozdoby vynesete na společenské události k obleku. Pokud si nádech elegance a zároveň jisté vyjímečnosti chcete dopřát i při běžnějším nošení, pak Vás jistě zaujmou náramky z kůže a minerálů dozdobené drobnými japonskými korálky.

Další neméně zajímavou ozdobou jsou řetízky a růžence. Už dávno neplatí, že by růženec musel být nutně chápán jako symbol věřících lidí. Křížek je totiž především symbolem ochrany. A pokud zvolíte růženec z chirurgické oceli zdobený minerály, pak dostane Váš šperk opět větší význam. Růženec noste přes kulatý výstřih, nebo do rozhalené košile, kde necháte vyniknout korálky kolem krku, křížek si pak schováte za knoflíčky na hrudi.

Zajímavým doplňkem a ozdobou na krk jsou řetízky z chirurgické oceli zdobené šitými korálky z japonských korálků. Ty nabízí spoustu barevných možností a variant nošení. Je libo jeden, dva či tři korálky? Jednobarevné, nebo snad pestřejší? Můžete volit z široké nabídky. Co je ale u tohoto šperku jisté je fakt, že jde o šperk neokoukaný.

Pro volný čas jsou pak pohodlné drhané šperky z bavlněných šňůr zdobené kovovými ozdobami. U nich se taktéž v barevnosti meze nekladou. Všechny typy na šperky si můžete prohlédnout v kolekci MEN´S JEWELRY. Nápadům na kombinace se meze nekladou, proto mnoho inpsirace najdete i v dalších kolekcích šperků.

Pokud nejste zrovna vyznavači BOHO stylu, pak se při volbě množství šperků držte spíš při zemi. Méně znamená více. K hodinkám volte jeden, maximálně dva náramky. U řetízků taktéž volte  nanejvýš dva.

Tak jaký šperk je ten Váš favorit?

S láskou k tvorbě

Markéta