Má láska k tvorbě z korálků vznikala již ve věku dítěte, kdy jsem vyráběla korálková zvířátka a náramky přátelství. Nicméně jsem se ke šperkaření postupně dostávala až v dospělosti, protože mě v té době bavilo spoustu jiného tvoření . Ať už šlo o mé velmi oblíbené tvoření květinek z krepového papíru, či klasické vyšívání a pletení, nebo seznamování se s keramikou a paličkováním díky mé babičce, po které jsem zřejmě podědila šikovné a trpělivé ruce na titěrnou práci. S nadsázkou říkám, že je to mé druhé jméno (a ve skutečnosti i mé příjmení :-)). Tvořivost mi do vínku dali i moji rodiče. Mamka se často věnovala v našem dětství háčkování a pletení a táta domácímu kutilství. Vše, co se dalo doma vyrobit, se v jeho dílně vyrobilo. Památkou na tato hezká dětská léta je mi dodnes používaný doma vyrobený tkalcovský rám. Protože jsem nikdy nevydržela někde jen tak sedět se založenýma rukama, procestoval se mnou velký kus republiky a dělá mi parťáka dodnes :-)


Věřím, že tvořit srdcem, má smysl!

S láskou Markéta


VÍTEJTE VE SVĚTĚ MAYA.ART

Ve světě, kde realizuji svou kreativní duši. Kde zapomínám na všední starosti a popouštím uzdu své fantazii. Kde mohu prezentovat svou představu o doplňcích podtrhujících ženskost. Kde nezapomínám ani na mužskou populaci a občas si zatvořím i pro ně. Mám ráda rozlet a nerada stereotyp, což se projevuje i v mé tvorbě. Proto často unikám ze zažitých technik k novým a nejraději je pak kombinuji. Nikdy ale zcela žádnou neopouštím a opravdu ráda se k nim vracím.


V mém kreativním světě tedy najdete šperky vyráběné různými technikami z rozmanitých materiálů. Lze tu mezi šperky vyčíst i mou cestu tvorbou. Od mých počátků věnovaných drátování a ketlování, přes návrat ke staré technice drhání, čili macramé, až po různé techniky šití korálků a tkaní náramků na tkalcovském rámu.