Jak změřit velikost prstenu

05.05.2022

Výběr správně padnoucího prstýnků je důležitým krokem pro pohodlné nošení ozdoby prstu. Neměl by Vám klouzat, ale ani tlačit. Měl by jít snadno převléknout přes kloub a článek prstu neškrtit. Jak si vhodnout velikost vybrat? Pojďte si přečíst pár tipů, jak jednoduše velikost určit.

Pro správnou volbu velikosti prstýnku Vám stačí provázek a jakékoliv pravítko. Pravda, ideální je vědět svou velikost prstýnku ze zlatnictví, kde jste nejspíš vyzkoušeli několik kroužků a velikost Vám zlatník řekl podle měřidla prstenů. Nicméně velikost si můžete hravě určit i bez této pomůcky.

  1. První a možná úplně nejjednoduší způsob, jak velikost zjistit, je změřit si prsten, který již nosíte. Stačí Vám zjistit jeho průměr a v přiložené tabulce najít odpovídající velikost. Pozor, vždy myslete na to, že široký prsten je třeba pořídit vždy o kousek větší než užší.
  2. Druhou variantou je využití provázku. Ten obtočte kolem prstu v jeho nejširší části. Pomocí fixy si na něm můžete vyznačit míru obvodu prstu. Provázek poté přiložte k pravítku a odečtěte jeho míru od jednoho k druhému vyznačenému konci.
  3. Do třetice můžete sáhnout po krejčovském metru. Pokud ho právě nemáte po ruce, vystřihněte si přiloženou míru v příloze - návodu JAK ZMĚŘIT VELIKOST PRSTENU. Jednoduše měřítko obtočte kolem prstu a přečtěte míru obvodu prstu.
POZOR! Vždy měřte přes nejširší část prstu v místě kloubu tak, abyste prstýnek přes kloub převlékli.

Tak co říkáte, máte problém s mírou vyřešen? Teď už stačí jen vybrat barvy a napsat své přání do poznámky v objednávce. Pro svůj originál klikněte na fotku.

Nestačil Vám pro představu sepsaný postup? Podívejte se na podrobnější návod ve videu níže. V příloze si můžete stáhnout celý návod i s přiloženým měřítkem. A v tomto příspěvku na Instagramu pak najdete tabulku velikostí s videnávodem. Můžete ho tak mít neustále po ruce.

Pokud se Vám tento, či další tipy v článcích líbily, nezapomeňte se přihlásit k odběru Newsletteru na domovské stránce, aby Vám žádné novinky neunikly.

S vášní k tvorbě

Markéta