Jak si správně přát!

04.01.2022

"Skoč, křídla roztáhneš cestou!" Tahle věta mě provází už čtvrtým rokem a díky ní se mi život povedl rozhýbat správným směrem. Donutila mě v lednu 2018 si poprvé napsat své přání na malý papírek a začít opravdu věřit, že se člověk nemusí bát žít svůj vysněný život...

Přiznám se k jedné věci. Silvestr a oslavy Nového roku pro mě vždycky byly spíš smutnější, než radostné. Obecně vzato mám radši setkávání s rodinou a přáteli během roku a spontánní oslavy, než tyto spojené s koncem roku. Je to totiž pro mě den, kdy si říkám, jak ten život nesmírně letí a že je další rok ten tam.

Nicméně snažím se na všem vždy hledat i to pozitivní. A to mě nutí se ohlédnout zpět a vidět také všechny úspěchy, které byly s dalším rokem spjaty. A že jich ani v roce 2021 nebylo málo!

  • vytvořila jsem spoutu tvořivých krabiček
  • natočila mnoho tvořivých návodů
  • vyšperkovala nové kolekce do ženskosti a stylu, ve kterém se cítím skvěle
  • seznámila se a osobně se poznala s dalšími skvělými tvůrci
  • zůčastnila se naprosto báječně komorní prodejní akce, která pro mě byla mnohem úspěšnější než ty velké v minulých letech absolvované
  • vyrobila spoustu šperků na míru se spokojenými ohlasy a vykouzlila nejeden úsměv na tváři pod stromečkem
  • provedla velký update webu k usnadnění mojí práce i k vytvoření lepšího prostředí pro mé milé zákazníky
  • udělala velké pokroky ve své práci a tvrdě pracovala na svém rozvoji

Už jste si ty svoje na papír někdy napsali? Myslím si, že by se člověk měl umět pochválit, myslet i na svoje úspěchy a ne jen se bičovat za to, co se nám nepovedlo. Ruku na srdce, kdo to vždy umí, že.. A tak si tu tento soupis uchovávám jako svoje pokroky za rok 2021 a těším se, co přinese ten nový.

Nutno ovšem říct, že je pro mě celá kapitola posledních tří let neskutečnou jízdou. Přesně od doby, kdy jsem si v knížce Kristýnky Dolejšové BEZ FILTRU přečetla větu "skoč, křídla roztáhneš cestou". Tahle věta mě provází čtvrtým rokem a byla tím prvním momentem, kdy se mi v hlavě rodila myšlenka opustit svou komfortní zónu a zkusit v životě udělat změnu. A kdyby to mělo třeba právě dnes někoho dalšího popíchnout k rozhodnutí udělat v životě změnu, stojí to za to zopakovat.

Život žijeme jen jednou, a proto je potřeba ho žít, ne jen přežívat. A pokud cítíte na své cestě životem, že už Vás něco netěší, zkuste byť malou věc ve svém životě změnit. Ona ta jedna jediná totiž může rozjet velký kolotoč změn. Jen je třeba tomu jít naproti právě tou změnou a vírou v sílu vesmíru!

Já ji mám. Vzpomínám na svoje na malý papírek napsané přání v mém malém bytě v Povrlech v lednu 2018, kdy jsem si přála mít toho pravého muže po svém boku, novou práci, mít možnost cestovat a žít městský i venkovský život zároveň. Dnes, v lednu 2022 mávám svému druhému domovu do Povrlů od lesa z okraje Prahy a těším se, kdy zase vyrazíme na sever do bytečku, co si hýčkáme jako "chaloupku". A tam nahoru děkuju, že mě vesmír podržel, když jsem se nebála utéct ze zajetých kolejí jisté práce ve školství (byť dodávám, že jsem za těch osm let praxe vděčná, hodně mi to dalo). On totiž právě tenhle útěk, nebo chcete-li ten papírek se vzkazem sama sobě, s malým přáním ve třech bodech psaným, spolu s mou vírou v energie, co se přitahují, stojí za vším zásadním, co se mi v posledních letech odehrálo.

Ne nadarmo se říká "panenko v koutě nenajdou tě". A tak jsem vykročila vstříc novému životu přes brigády v castinogových agenturách do Prahy a hlavně se vedle toho konečně rozhoupala vytvořit si vlastní e-shop a nezůstat zapadlá ve světě tvůrců na Fleru. Věřila jsem, že vždycky najdu práci, kterou nezbytné náklady (včetně hypotéky na byt) utáhnu, a vedle toho budu budovat svůj sen. Ale hlavně jsem veděla, že nesmím zůstat stát na místě!

Na závěr ale dodám jedno, bez práce nejsou koláče, takže všechno je zároveň pěkně tvrdou práci vydřené. I na tom štěstí se musí pracovat. Tak na to nezapomeňte :) A mějte na mysli, že to A (jak se kdo má) má za sebou i B (co pro to kdo udělal, jak na tom pracoval). Je k tomu minimálně potřeba si správně přát :) Krásný návod najdete v knize JAK SI SPRÁVNĚ PŘÁT od Pierra Franckheho.

Vítám rok 2022 a přeji všem dobrým duším, ať je pro ně třeba právě tím správným rokem pro vykročení vstříc svému vysněnému životu! 

S pokorou ke splněným přáním

Markéta